Producenci

Zapraszamy również do zaprzyjaźnionego sklepu, z grami bitewnymi i akcesoriami:

Spiel Gut

Zabawka rekomendowana przez spiel gut (dobra zabawka)

 

Kto i jak przyznaje rekomendacje?

     Już od 1954 pedagodzy, psycholodzy, lekarze, inżynierowie, projektanci, chemicy, ekolodzy, elektrycy i oczywiście rodzice – naukowcy i praktycy zrzeszeni w Arbeitsausschuß Kinderspiel und Spielzeug e.V. – badają i oceniają zabawki. Począwszy od zabawek dla najmłodszych, jak grzechotki dla niemowląt, a kończąc na skomplikowanych zestawach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

     Wszystkie osoby współpracują w ramach stowarzyszenia dobrowolnie i nie posiadają żadnych powiązań z przemysłem, ani też sieciami sklepów. Ich rekomendacja spiel gut potwierdza, że ta zabawka została przebadana przez ekspertów, a następnie przetestowana przez dzieci z pozytywnym rezultatem.   

     Kryteria oceny obejmują: różnorodność zabawy, potencjalne stymulowanie dziecięcej wyobraźni, wielkość oraz ilość elementów, prostota kształtu i koloru, przejrzystość zasad/instrukcji, oznaczenie CE, rozsądność ceny, przyjazność dla środowiska, jakość wykonania, konstrukcja, użyte materiały, wytrzymałość, bezpieczeństwo, projekt, dopasowanie do wieku dziecka.

 

Gry i zabawa jako pomoce edukacyjne?

      Zabawa zawsze uczy, nie poprzez samo nauczanie, ale na podstawie osobistych doświadczeń – najefektywniejszej formy nauki w dzieciństwie. Gibkość fizyczna, elastyczność psychiczna, właściwe zachowania społeczne, bogata wyobraźnia, logiczne myślenie, umiejętność planowania działań, zdolność koncentracji, wytrwałość, radość z bycia aktywnym i wiele innych elementów może być ćwiczone przez zabawę, a korzyści płynące z tej formy nauki będą dostrzegane przez resztę życia dziecka – w pracy, w czasie wolnym, a także w wielu innych aspektach życia codziennego.

 

Nauka prawidłowej zabawy?

      Ale zabawy również należy się nauczyć. Gotowość do gry, które każdy zdrowe dziecko ma w swej naturze, może rozwinąć się w umiejętność zabawy tylko przy ostrożnym wsparciu, stymulacji i zachęcie. Właściwie zweryfikowane zabawki (takie jak np. te rekomendowane przez spiel gut) mogą również w tym pomóc, ale tylko wtedy, gdy zdolności i zainteresowania dziecka są brane pod uwagę przy wyborze gier i zabawek.

Więcej informacji o samej rekomendacji spiel gut można znaleźć na niemieckiej stronie: www.spielgut.de

 

Serdecznie zapraszamy do przejrzenia gier w sklepie InToys

posiadających rekomendacje spiel gut – LINK

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl